Металіст

Премєр-Ліга Spy News

Бойова нічия на користь "Динамо"

31/8/2013 , 22:29

Уникнувши поразки на «Донбас Арені» , харків’яни зберегли лідерство в Українській Премєр-Лізі.

Гра проти «Дніпра » крім усього іншого переконала Мірчу Луческу в тому , що пересмикувати Алекса Тейшейру з місця на місця далека не найкраща ідея , а тому тренер гірників вирішив випробувати в центрі поля новий варіант – пару опорників склали Дмитро Гречишкін і Тарас Степаненко. Можливо , у когось і були сумніви з приводу того , чи витримають двоє молодих українців випробування « Металіста » , але « Шахтар» від такого рішення свого наставника тільки виграв. Гречишкін і Степаненко виглядали дуже впевнено , надавши своїй команді міцний фундамент для наступальних дій і не давши харків’янам переваги в центрі поля.

Якщо в кінці квітня команді Мирона Маркевича було під силу диктувати «оранжево -чорним» свої умови і задавати темп , то цього разу «Шахтар » був повноправним господарем «Донбас Арени» , і лише наприкінці першого тайму срібному призеру вдалося зачепитися за центр поля і потримати м’яч. Що , втім не принесло ніякої атакуючої вигоди.

Господарі з перших же секунд полетіли вперед , бажаючи приголомшити суперника. На другій хвилині після кутового шанс відзначитися представився Степаненко , але Тарас не зміг завдати удару . Харків’яни в якийсь момент здригнулися , і незабаром у простій ситуації помилився Крістіан Вільягра , і гостям дуже пощастило , що Євген Арановський не призначив пенальті. Тайсон зробив передачу в штрафну на хід Алексу Тейшера , та Олег Краснопьоров в ризикованому підкаті зачепив бразильця по нозі.

П’ять хвилин по тому стало жарко в інший штрафний . Марко Девіч після того , як звалився на газон у боротьбі з Сергія Кривцова , на колінах випрошував 11- метровий , але рефері знову не став вказувати на «точку ».

Ще до екватора тайму Маркевичу довелося зробити вимушену заміну: місце отримав травму Марсіо Азеведо зайняв Пшеничних . Поки Сергій освоювався «Шахтар » організував з його флангу дуже небезпечну атаку. Після прострілу Даріо Срни Крістіан Вільягра не дозволив вдарити по воротах Дугласі Кості , але підбір виграв Тейшейра та від усієї душі приклався по воротах. Але хоча удар вийшов сильним , м’яч полетів у той кут , який повинен був закривати Володимир Дишленкович , а воротар помилки не допустив. Надалі , правда , захисники гостей працювали уважніше , і «Шахтар » більше не створив у першому таймі моментів такої якості.

Атакам господарів не вистачало перцю і після перерви , і незважаючи на всю корисність Гречишкина , Луческу вирішив замінити Дмитра , щоб дати можливість себе показати Фреду . Ледве вийшовши на поля , восьмий номер заробив на лівому фланзі штрафного, за допомогою «Шахтар » відкрив рахунок. Тейшейра навісив , а Степаненко , опинившись без опіки на лінії воротарського , головою переправив м’яч у сітку.

Тут же першу заміну зробив і Маркевич , випустивши Дієго Соузу замість нічим себе не проявившого Алехандро Гомеса. Харків’янам при 0:1 вдалося перехопити ініціативу , але з небезпечними моментами стараннями оборони господарів у «Металіста » якось не складалося.

Луческу тим часом таки ризикнув кинути в бій купленого за 25 мільйонів євро Бернарда , виділивши чергового бразильському новачку 20 хвилин ігрового часу. Свій десятий номер незабаром з’явився у «Металіста» – Клейтон Шав’єр замінив Краснопьорова .

Але героям судилося стати не бразильцям , а Девічу . На 78 -й хвилині Хосе Соса видав на-гора прекрасний навіс , а Марко , перехитривши Кривцова , під стать передачу здорово пробив головою.

Господарям потрібно було починати все спочатку , але « Шахтарю» доводилося постійно озиратися на оборону , адже « Металіст» був близький до того , щоб вийти вперед. Після кутового Соси Едмар небезпечно пробив головою , і Каніболоцький відбив м’яч перед собою , але Фред вчасно вибив «снаряд» куди подалі.

Компенсовані чотири хвилини запам’яталися тільки тим , що Срна заробив друге попередження , і суперники розійшлися нічиєю , яка , звичайно ж , виявилася на руку гостям.

ШАХТАР – МЕТАЛІСТ – 1:1
Голи: Степаненко ( 59) – Девіч ( 77).
Шахтар : Каніболоцький , Кривцов , Шевчук , Срна , Ракицький , Степаненко , Гречишкін ( Фред , 58 ) , Тейшейра , Дуглас Коста ( Бернард , 72 ) , Тайсон , Луїс Адріано (Едуардо , 89).
Металіст: Дишленкович , Вільягра , Папа Гуей , Азеведо ( Пшеничних , 21 ) , Моледо , Едмар , Соса , Краснопьоров ( Шав’єр , 75 ) , Бланко , Гомес ( Дієго Соуза , 60 ) , Девіч.
Попередження: Кривцов ( 26 ) , Степаненко ( 54 ) , Срна ( 90) – Соса (21).
Вилучення: Срна ( 90 +4 , друге попередження) .