<
>

Реклама

Трибуна Spy News

Нині "пожиттєво дискваліфікований" - завтра інспектор

Spy-Football.com

22/8/2013 , 9:04

suddyaКілька днів тому в ЗМІ просочилася неординарна інформація. Куратор системи суддівства в Україні П’єрлуїджі Колліна довічно дискваліфікував арбітра з Миколаєва Андрій Кузьміна. Отримавши призначення на матч першого туру чемпіонату України-2013/2014 «Таврія» – «Зоря», цей вже екс-рефері в день гри перебував у нетверезому стані. Кузьміна в спішному порядку замінили на одесита Андрія Лісаковського. Більше призначень на матчі УПЛ, першої та другої ліг Андрій не отримав. І вже не отримає.

Зазначимо, що експерта UA-Футболу Сергія Шебека ляпсус Кузьміна не здивував. «Мене здивувало інше, – каже Сергій Олександрович. – Ще працюючи в Комітеті арбітрів, не розумів, якою логікою керувався Колліна, перевівши молодого суддю Кузьміна з числа арбітрів першої ліги у вищу. Річ у тім, що в сезоні-2010/2011 миколаївець за роботу на матчах першої ліги отримав дві двійки. Припускаю, що Колліну це не цікавило взагалі. Італієць «оцінив» лише молодий вік Кузьміна і відразу зробив його арбітром елітного дивізіону. До чого це призвело – зараз може оцінити кожен».

Кузьмін – п’ятий у списку довічно відлучених від суддівства українських арбітрів епохи Колліни. Щоправда, Олега Орєхова за маніпуляції на футбольних ставках дискваліфіковував не італієць, а УЄФА. А ось Ореста Шмигельського через зайву вагу, Володимира Головка через проблеми з зором та Ігоря Іщенка через упереджене суддівство усував безпосередньо Куратор.

То потім виявиться, що словосполучення «дискваліфікація Іщенка» носить дуже умовний характер. Для початку пригадаємо, що Ігор Іщенко визнавався найкращим арбітром України за підсумками сезонів 2002/2003, 2003/2004 і 2004/2005. Втім, наприкінці першого десятиріччя 21-го століття робота цього рефері нерідко змушувала засумніватися в його порядності. Спершу був міжнародний скандал. Іщенко став фігурантом справи по матчу відбірного турніру молодіжного чемпіонату Європи-2009 Німеччина – Сан-Марино. На основі прослуховування телефонних записів спеціалісти з УЄФА виявили, що український арбітр в угоду букмекерам начебто мав забезпечити перемогу господарям з різницею не меншою, ніж в шість м’ячів (поєдинок завершився 11:0). Після тривалого слідстава за участю німецьких правоохоронців і чиновників УЄФА достатніх для порушення справи доказів проти Іщенка знайдено не було. Тим не менш, міжнародних матчів українець більше не судив, а в 2011-му році був позбавлений статусу арбітра ФІФА.

Удома Ігор Григорович весь цей час судив і його робота питань не викликала. До тих пір, поки Іщенко не видав цілу серію дивних матчів. Останньою краплею для П’єрлуїджі Колліни стала зустріч 19-го туру чемпіонату України-2011/2012 між «Іллічівцем» і «Дніпром» у Маріуполі. Матч завершився перемогою господарів 3:2, а яким було його суддівство, добре видно з наведеного нижче відеоролика. Відразу після матчу власник «Дніпра» Ігор Коломойський заявив, що буде добиватися відлучення Іщенка від суддівства. Під пресингом керівництва дніпрян Колліна не встояв і київський арбітр з початком 2012 року справді змушений був завершити суддівську кар’єру.

Втім, дуже скоро виявиться, що Куратор відлучив Іщенка від активного арбітражу, але не від суддівства в цілому. Дискваліфікований пожиттєво за некомпетентність чоловік швидко став провідним спеціалістом Комітету арбітрів ФФУ, а заодно й директором школи футбольних арбітрів імені Миколи Балакіна. Ось так, виходить, суддівству рефері-початківців навчає людина, яка від суддівства відлучена за упередженість. Більше того, зі здивуванням виявив, що з початком нового футбольного сезону Ігор Іщенко введений до числа спостерігачів арбітражу всеукраїнських змагань з футболу.

Іншими словами, Кузьміну після п’яних походеньок Сімферополем і похідної від того дискваліфікації посипати голову попелом рано. Можливо, пройде час і Андрій, набувши досвіду і мудрості, ще попрацює пліч-о-пліч зі своїм колегою за нещастям Іщенком під крилом суворого, але справедливого і з часом поблажливого дядечка Колліни. Наразі ж пан Кузьмін продовжує очолювати Комітет футбольних арбітрів Миколаївської області.

ua-football.com

ТегиТеги:

Реклама